Ścierka z mikrofibry K2 MOLI vs. mikrofibra ekko PREMIUM XXL

0
Ścierka z mikrofibry K2 MOLI vs. mikrofibra ekko PREMIUM XXL

Mikrofibra K2 MOLI kontra ekko PREMIUM XXL.

Dlaczego porównujemy ścierkę z mikrofibry K2 MOLI z ręcznikiem z mikrofibry ekko PREMIUM XXL? Wielu Klientów zaopatrujących się w naszym sklepie w mikrofibrę pytało czy przypadkiem nie jest dostępna mikrofibra K2 MOLI. Już po pierwszym takim pytaniu zaintrygował nas ten produkt i postanowiliśmy sprawdzić jego parametry. Pytania o tę ścierkę z mikrofibry powtarzały się, więc specjalnie dla Was zakupiliśmy tę ścierkę żeby zobaczyć co takiego ma w sobie, że Klienci o to pytają.
Już pierwsze dotknięcie ścierki z mikrofibry K2 MOLI skojarzyło nam się z obecnymi od lat w naszej ofercie ściereczkami z mikrofibry linii PREMIUM polskiego producenta mikrofibry, właściciela marki ekko. Naturalnym więc był wybór właśnie tej, dobrze przez nas znanej mikrofibry w celu porównania produktów. Zamiast modelu PREMIUM, wybraliśmy ręcznik PREMIUM XXL, ponieważ jest najbardziej zbliżony cenowo do konkurenta.

porównanie ścierek z mikrofibry k2 i ekko

Porównanie mikrofibry K2 MOLI ze ścierką ekko PREMIUM XXL.

Pierwsze wrażenie wypada zdecydowanie na korzyść marki ekko. Nie na darmo producent przyjął taką nazwę - z jednej strony mamy plastikową torebkę z lakierowaną ulotką na wysoki połysk, a z drugiej nic - samą ścierkę. Oczywiście również ściereczka z mikrofibry ekko musi być jakoś dostarczona, ale tutaj możemy w jednym, dowolnym opakowaniu zmieścić kilka ręczników, natomiast w przypadku ścierki K2 MOLI mamy sytuację, że jedna zakupiona mikrofibra to jeden zbędny woreczek i ulotka do wyrzucenia. My cenimy ekologię, więc w tym starciu 1:0 dla ekko.
Kolory obu ścierek z mikrofibry są diametralnie różne - ścierka K2 MOLI jest pomarańczowa, przy czym nie jest to atrakcyjny, fluorescencyjny pomarańcz jak to ma miejsce w przypadku np. ściereczki ULTRA SOFT naszego ulubionego producenta, ale jest to pomarańcz bardziej przypominający kolor marchwi, i to takiej wyrośniętej, która nadaje się do sezonowania ;-). Mikrofibra ekko PROFESSIONAL XXL natomiast ma kolor szary, zaś całość wykończona jest pomarańczową lamówką - naszym zdaniem wygląd tego drugiego ręcznika z mikrofibry jest o wiele szlachetniejszy, ale wygląd to kwestia gustów i upodobań, wiec w tej kategorii punktów nie będziemy przyznawać. Zapewne są tacy, którym to właśnie marchewkowa ścierka K2 MOLI będzie się bardziej podobała.

mikrofibra ekko i k2 moli

K2 MOLI vs. ekko PREMIUM XXL - twarde dane

Po pierwszym wrażeniu przychodzi czas na porównanie właściwości i parametrów obu ścierek. Pierwszą różnicą rzucającą się w oczy jest dysproporcja rozmiarów. Ściereczka z mikrofibry K2 MOLI ma wymiar 60x60cm, natomiast ekko PREMIUM XXL 90x60. Patrząc na same liczby, być może różnica nie wydaje się aż tak znacząca, ale gdy przeliczymy pole obu ścierek, to okazuje się że mikrofibra ekko stanowi aż 150% powierzchni ścierki K2! Pola obu mikrofibr to odpowiednio 5400 i 3600cm2. Zwycięzca tego starcia jest oczywisty i jest to ręcznik z mikrowłókna PREMIUM XXL.

ścierka z mikrofibry ekko i mikrofibra k2 moli

Kolejny parametr to gramatura i splot. I tutaj mieliśmy bardzo łatwe zadanie, bo w przypadku obydwu ścierek zastosowano mikrofibrę o gramaturze 400g/m2 i o identycznym dwustronnym splocie dzianiny. Werdykt - remis.
Pozostaje zatem porównanie wykończenia obu produktów. O ile ściereczka K2 MOLI wykończona jest najzwyklejszym overlockiem, to ręcznik z mikrofibry ekko PREMIUM ma krawędzie starannie zabezpieczone lamówką wykonaną z mikrofibry do optyki. Takie wykończenie gwarantuje najwyższą delikatność ściereczki w zetknięciu np. z karoserią osuszanego samochodu. Wykończenie ściereczki ekko wyprzedza ścierkę K2 MOLI o kilka długości.

ścierka z mikrowłókna k2 moli

Last but not least - cena - to wartość na którą każda rozsądna osoba zwraca baczną uwagę. O ile w przypadku ściereczki ekko nie mamy wątpliwości co do ceny - w naszym sklepie waha się ona od 24,99 w okresach promocyjnych do 29,99, o tyle cen ściereczki K2 musieliśmy szukać w internecie. My swoją kupiliśmy za 19,99 na pewnym znanym portalu aukcyjnym i z naszej analizy cen w internecie wynika, że jest to obecnie najbardziej atrakcyjna cena. Jeżeli porównywalibyśmy tylko rozmiary ścierek i cenę, to wyszłoby że cena 1cm ściereczki K2 MOLI w najbardziej atrakcyjnej obecnie cenie w internecie jest równa cenie 1cm2 ścierki ekko PREMIUM XXL, gdy kupimy ją za jej regularną cenę. Tak więc i tutaj zdecydowanie wygrywa ściereczka z mikrowłókna ekko PREMIUM XXL.

mikrofibra ekko premium xxl

Porównanie ręcznika K2 MOLI z ekko PREMIUM XXL - werdykt

Porównanie tych dwóch ręczników z mikrowłókna zdecydowanie, a właściwie nie bójmy się tego powiedzieć - przez nokaut - zwycięża mikrofibra ekko PREMIUM XXL. Każdemu Klientowi będziemy rekomendowali zakup tej właśnie ściereczki z mikrofibry zamiast ręcznika MOLI K2. Każde kryterium porównawcze, oprócz deklarowanej gramatury i splotu - wypada zdecydowanie na korzyść ręcznika z mikrowłókna marki ekko. Jeżeli weźmiemy do tego pod uwagę atrakcyjniejszą cenę, to wybór staje się bardziej niż oczywisty. Dlatego właśnie nie planujemy poszerzać naszej oferty o ten popularny produkt firmy K2, a wszystkim naszym Klientom, którzy wiedzeni popularnością i dobrą opinią ściereczki z mikrofibry K2 MOLI rekomendujemy zastąpienie jej mikrofibrą ekko PROFESSIONAL XXL.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl