Światowe trendy kulinarne w zakresie gastronomii. Poznaj najmodniejsze sposoby na dekoracje potraw!

0

Nakrywając do stołu, zwracasz szczególną uwagę na sposób, w jaki podajesz potrawy, dbasz, by były fantazyjnie ułożone i zdecydowanie unikasz powielania utartych schematów? Sprawdź aktualne trendy i przekonaj się, jakie dekoracje potraw są na czasie! Smętna pietruszka wbita w sałatkę jarzynową z pewnością już do nich nie należy!

Trendy w dekoracji

Moda ma istotny wpływ na każdą dziedzinę życia i w każdej dziedzinie kształtują się określone trendy. Jesteś ciekawa, jakie pojawiły się w gastronomii? Będziesz zachwycona, jakie możliwości daje współczesna kuchnia i jak różnorodna może być aranżacja dań i półmisków.

Światowe trendy kulinarne w dziedzinie gastronomi będą dla Ciebie doskonałą inspiracją. Zanim kolejny raz zaprosisz przyjaciół na kolację, przekonaj się, czym jest aranżacja centralna, czym różni się liniowe od ułożenia koncentrycznego i jaka technika nalewania sosów jest warta uwagi.

Dekoracja potraw to sztuka!

Dekoracja potraw to sztuka, zwłaszcza że w nowoczesnej kuchni panuje minimalizm. W przypadku aranżacji centralnej główny składnik stanowi najważniejszy element dania, które zdobi jadalna dekoracja. Często w charakterze elementu zdobiącego podawane są kwiaty. W przypadku dekoracji liniowej ułożenie posiłku oparte jest na schemacie linii - jednej lub dwóch. W ułożeniu koncentrycznym danie podzielone jest na dwa talerze lub talerz i półmisek.

Zdobienie podawanych potraw współcześnie jest oszczędne, jednocześnie jednak niezwykle efektowne. Dekoracją dania może być także rozlany w odpowiedni sposób sos. Jak samodzielnie przygotować zaskakujące elementy potrawy?

Narzędzia, talent i wyobraźnia

Samodzielne przygotowanie dekoracji potraw, zgodnie ze współczesnymi trendami nie będzie trudne. Pamiętaj, by zachować oszczędność w przybieraniu dania i postawić na maksymalnie dwa kolory. Zdobienia z warzyw i owoców z pewnością będą zaskakujące! Zastanawiasz się, co warto przygotować? Sprawdź, jakich narzędzi nie może zabraknąć w Twojej kuchni i co dzięki nim przygotujesz.

  1. Precyzyjne nożyki - Nożyk do świderków i spiralny nożyk do ozdabiania to sposób na proste dekoracje z marchewki, jabłka albo buraka. Wszystko zależy od dania, które planujesz przygotować.
  2. Szatkownica dekoracyjnaWybierając funkcjonalne i uniwersalne urządzenie, dajesz sobie możliwość korzystania z niego niemal codziennie. Takie rozwiązanie przyda się naprawdę często!
  3. Temperówka do warzyw Dzięki niewielkiemu narzędziu przygotujesz minimalistyczne dekoracje kwiatowe z twardych warzyw lub owoców. Doskonały pomysł na modną dekorację potraw!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl