Jak wyczyścić fugi?

0

Utrzymanie fug w czystości to prawdziwe wyzwanie. Kto lubi czyścić trudno dostępne miejsca? Na ich dokładne umycie trzeba poświęcić dużo czasu i włożyć sporo pracy, a efekt utrzymuje się bardzo krótko. Brudne fugi nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim są siedzibą pleśni i bakterii. Jest kilka ekologicznych sposobów, które są tanie i wyczyszczą fugi za ciebie. Jak wyczyścić fugi? Oto kilka praktycznych rad.

Woda i ocet najlepsi przyjaciele każdej pani domu

Octem możesz wyczyścić wiele powierzchni. Doskonale poradzi sobie z brudnymi fugami. Jak wyczyścić fugi octem? Sporządź roztwór octu z wodą w proporcji 1:2 (1 szklanka octu na 2 szklanki wody). Nanieś ocet na fugi. Do tej czynności użyj gąbki lub chłonnej ściereczki. Pozostaw tak fugi na kilka minut. Widzisz, że zabrudzenia nadal są silne, możesz chwilę poszorować fugi szczoteczką. Zabrudzenia powinny zniknąć błyskawicznie. Na koniec przetrzyj miejsce czyszczenia wilgotną ściereczką. Ocet ma jeszcze jedną, bardzo pożyteczną właściwość: po jego użyciu kafelki będą błyszczały jak nowe. Pasta z sody i fugi jak nowe

Soda to oprócz octu najlepsza przyjaciółka każdej ekologicznej pani domu. To uniwersalny środek czystości. Po zmieszaniu z odpowiednimi specyfikami można jej używać do czyszczenia każdego zakamarka. Jak wyczyścić fugi sodą? Zrób pastę. Wymieszaj sodę z wodą. W takiej postaci nałóż ją na brudne fugi i pozostaw na jakiś czas. Następnie sięgnij po wilgotną ściereczkę i fugi wyczyszczone. Moc kwaśnej cytryny

Cytryna to owoc, który ma wiele niezwykle pożytecznych właściwości. Jej sok nadaje się nie tylko do picia z wodą, co ma pozytywny wpływ na twoje zdrowie, ale także można go używać do czyszczenia fug. Jak wyczyścić fugi cytryną? Wystarczy, że polejesz sokiem z owocu zabrudzone miejsca i zostawisz na kilkanaście minut, a potem zetrzesz wilgotną ściereczką z mikrofibry. Efekt: czyste fugi. Pamiętaj, że cytryna ma właściwości wybielające, więc nie stosuj jej na ciemne płytki.

Nowe oblicze proszku do pieczenia

Jak wyczyścić fugi? Użyj proszku do pieczenia. Jest obecny w każdej kuchni, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że przyda się nie tylko podczas wypieków. Użyj go do domowych porządków. Delikatnie zwilż rowki między płytkami i w te wilgotne miejsca wsyp proszek do pieczenia. Pozostaw proszek do całkowitego rozpuszczenia, odczekaj 20-30 minut i przetrzyj wszystko wilgotną ściereczką. Ekologiczne środki czystości nie tylko są tanie i przyjazne dla środowiska i ludzkiego organizmu. Ich wykorzystanie to skuteczny sposób na czyszczenie fug. Niezależnie od tego, który sposób czyszczenia wybierzesz, proces zawsze jest taki sam. Nakładasz właściwą mieszankę na fugi i czekasz, a po kilku minutach fugi zaczynają lśnić.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl