Jak dbać o ściereczki z mikrofibry i jak prać ściereczki z mikrofibry?

1

Na pewno masz domowe obowiązki, a co więcej jesteś zobowiązany do sprzątania własnego mieszkania. Niektórzy lubią wykonywać takie czynności, ale inni wręcz przeciwnie – zawsze jest im ciężko zabrać się za posprzątanie własnej przestrzeni. Ta druga grupa ludzi często chce iść na skróty i jak najszybciej wykonać konieczne czynności. Jeśli myślisz o dobrze posprzątanym domu, na myśl przychodzi ci zapewne również stos rozmaitych detergentów i środków czyszczących. Jednakże ten obraz nie musi się tak przedstawiać. Produktem, który odmieni sprzątanie w każdym domu są  ściereczki z mikrofibry. Żeby wystarczyła na dłużej, warto dowiedzieć się jak o nią dbać. Poniżej znajdziesz przydatne informacje o tym jak prać mikrofibrę.

Dlaczego ściereczki z mikrofibry są praktyczne?

Ścierki zrobione z mikrofibry potrafią zastąpić wiele produktów. Dzięki nim nie będziemy zmuszeni wydawać kolejnych pieniędzy, tylko po to, by okazało się, że dany produkt wcale nie działa tak, jak powinien. Ściereczki z mikrofibry są idealne do czyszczenia rozmaitych powierzchni. Ze względu na swoje właściwości mogą przydać się również w mniej oczywistych miejscach, takich jak na przykład warsztat samochodowy. Dlaczego są takie niezwykłe? To proste – ich włókna są bardzo cienkie, dzięki czemu ściereczka jest niesamowicie delikatna dla czyszczonej powierzchni. To właśnie z tego powodu są one często wykorzystywane w przemyśle samochodowym – nikt nie musi się martwić o zarysowanie lakieru. Dlatego jeśli używasz w swoim domu ręczników papierowych, to warto jest zastanowić się nad wymianą ich na ściereczki z mikrofibry, ponieważ te są wytrzymałe i zawsze można je odnowić. Kontynuując czytanie dowiesz się jak prać mikrofibrę. W dodatku ten materiał niesamowicie dobrze wchłania ciecze, jest bardzo wytrzymały, a po jego użyciu nie uświadczysz smug czy zacieków.

No właśnie – jak prać mikrofibrę ?

Jeśli zastanawiasz się, jak prać mikrofibrę, to za chwilę zostanie to krótko i w prosty sposób wytłumaczone. Jest to prostsze, niż ci się wydaje. Jednak warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Po pierwsze powinieneś pogrupować swoje ściereczki ze względu na stopień zabrudzenia, tak, aby nie przechodziło ono z jednej ścierki na drugą. Po drugie pamiętaj żeby nie używać zmiękczaczy tkanin, w przeciwnym razie twoje ścierki mogą skrócić swoją żywotność. Po trzecie pamiętaj o odpowiedniej temperaturze prania – powinna być ona niska, maksymalnie 60 stopni celsjusza. Jeżeli chcesz ściereczki wyprać w wyższej temperaturze, również nic z nimi nie powinno się stać, natomiast na pewno nie będą służyły Ci już tak długo. Wiele osób rekomenduje pranie ściereczek ręcznie w szarym mydle. Rzeczywiście jest to najlepsza metoda, jednak najbardziej kłopotliwa i proponujemy zarezerwować ją tylko dla najbardziej wyszukanych egzemplarzy ściereczek z mikrofibry, takich jak na przykład ręcznik z mikrofibry do samochodu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno o odpowiednim suszeniu tkaniny – najszybciej i najprościej jest to robić w suszarce, jednak tutaj również należy odpowiednio zmniejszyć temperaturę.

Komentarze do wpisu (1)

8 października 2022

Witam , obecnie wszystkie środki do prania zawierają zmiękczacze nawet proszki …

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl