Dekoracje potraw weselnych - jak zrobić je ładnie i tanio?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Tego dnia wszystko, łącznie z detalami, powinno wyglądać idealnie. Menu to jeden z kluczowych elementów imprezy weselnej. Z tekstu dowiesz się jak przygotować ładne i niedrogie dekoracje potraw weselnych.  

Kup sprzęt 

Wykonanie dekoracji przy użyciu klasycznych noży będzie wyzwaniem. Wycięcie wzorów w produktach może wymagać dużo czasu i wybitnej precyzji. Zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Na szczęście podejmowanie tego typu prób nie jest konieczne. Na rynku znajdziesz wiele narzędzi, dzięki którym szybko i dokładnie wykonasz oryginalne dekoracje potraw weselnych. Jakie narzędzia wybrać?

Temperówka do warzyw i owoców - uniwersalny przyrząd do ozdób warzywnych i owocowych. Jest bardzo prosty w obsłudze i nadaje się również dla osób leworęcznych. Temperówka to łatwy i szybki sposób na oryginalne dekoracje potraw weselnych.

Nożyk do świderków - idealnie nadaje się do wykonania ozdobnych świderków z warzyw i owoców.

Szatkownica dekoracyjna - dzięki niej w prosty i szybki sposób stworzysz falowane kratki lub plasterki z warzyw i owoców. Otrzymane kształty urozmaicą sałatkę lub posłużą jako dekoracje potraw weselnych.

Spiralny nożyk do ozdabiania - to sprzęt, którym wykonasz spiralne wzory z owoców i warzyw. Spirale wyglądają bardzo efektywnie i są świetnym pomysłem na szybką dekorację.

seria Wonder - Wonder Peeler i Wonder Julienne

Wonder Peeler to kompleksowe narzędzie, które obiera, kroi i szatkuje. Z jego pomocą obierzesz dowolny owoc lub warzywo oraz pokroisz potrawę na idealnie cienkie plasterki. Boczne ostrza umożliwią Ci tworzenie fantazyjnych kształtów i wzorów. Z Wonder Peeler bez problemu wykonasz misterne dekoracje potraw weselnych.  Wonder Julienne to ulepszona wersja Peelera. Posiada dodatkową funkcję, dzięki której pokroisz produkty w cienkie i równe paski lub słupki.  Seria Wonder jest odpowiednia dla osób prawo i leworęcznych. Sprzęt nadaje się do mycia w zmywarce.

Wybierz kształt 

W dekoracjach potraw weselnych poza precyzyjnymi kształtami liczy się także ciekawy pomysł. Przemyśl jaki efekt chcesz uzyskać i zastanów się, które kształty pozwolą go osiągnąć. Do gotowej koncepcji dobierz odpowiednie narzędzia i… działaj.

Jak widzisz wykonanie ciekawych ozdób wcale nie musi być ani trudne ani czasochłonne. Dzięki odpowiednim narzędziom zrobisz dekoracje potraw weselnych, które zachwycą gości i sprawią, że ślubne menu na długo pozostanie w ich wspomnieniach. Pamiętaj, że owoce i warzywa mają różną trwałość, dobierz je tak, by ozdoby wyglądały świeżo. Sprzęty do dekoracji potraw świetnie sprawdzą się również do ozdabiania innych imprez, takich jak chrzty, komunie, rocznice, itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl