Carving dla początkujących. Jak zrobić dekoracje z warzyw?

0

Estetycznie podane potrawy mają ogromne znaczenie, tym bardziej, że zdecydowana większość ludzi je oczami. Co takie sformułowanie oznacza w praktyce i dlaczego tak ważne są dekoracje z warzyw? Przekonaj się, na czym polega sztuka carvingu i przygotuj odpowiednie narzędzia - Ty też to potrafisz!

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w jedzeniu

Owoce i warzywa podane w nietradycyjnej formie? Poznaj tajniki carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w jedzeniu i przekonaj się, co musisz zrobić, by na Twój stół trafiły prawdziwe dzieła sztuki. Skąd pochodzi tradycja zdobienia owoców i warzyw, jakie narzędzia są niezbędne i przede wszystkim - jakie produkty będą odpowiednim materiałem dla carvingowca? W kilku zdaniach rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Precyzyjne dekoracje z warzyw i owoców początkowo były sztuką charakterystyczną dla Azji - to właśnie tam narodziła się tradycja rzeźbienia w jedzeniu, która do Europy dotarła dopiero w XX wieku. Dzisiaj tę metodę wykorzystuje się powszechnie, a jadalne rzeźny są często niemałą atrakcją przyjęcia.

Owoce i warzywa, ale jakie?

Zastanawiasz się, jakie owoce i warzywa będą najodpowiedniejsze, by Twoje pierwsze rzeźby wyróżniały się estetycznym wykończeniem doskonałym efektem?

- Zacznij od dużych i stosunkowo twardych owoców. Taki wybór umożliwi Ci doskonalenie precyzyjnych nacięć. Kiedy opanujesz podstawowe umiejętności, będziesz mógł swobodnie eksperymentować z rodzajem owoców i warzyw;

- Zwróć uwagę na stopień dojrzałości owoców i warzyw, które wybierasz. Miękki miąższ sprawi, że rzeźbienie, zwłaszcza dla niewprawionego carvingowca będzie uciążliwe, a w konsekwencji - zniechęcające;

- Jeśli chcesz zacząć od dekoracji z warzyw, koniecznie postaw na te twardsze. Pamiętaj jednak, że sztuka carvingu wymaga systematycznych treningów! Kiedy uznasz, że nadszedł odpowiedni moment, możesz sięgnąć po miękkie warzywa i cieszyć się doskonałymi efektami.

Profesjonalne narzędzia

Misterne dekoracje nie będą możliwe, jeśli nie przygotujesz odpowiednich narzędzi do carvingu. Co koniecznie powinno znaleźć się na liście początkującego rzeźbiarza?

Niezbędne okażą się starannie wybrane nożyki, wśród których nie może zabraknąć nożyka do tworzenia świderków i precyzyjnego nożyka spiralnego do ozdabiania, szatkownicy dekoracyjnej oraz temperówki odpowiedniej do warzyw i owoców.

Mając odpowiednie przybory kuchenne, szybko nauczysz się przygotowywać pierwsze dekoracje z warzyw. Kolejne realizacje będą jeszcze doskonalsze!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl